Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


Uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi.

24 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Obecnie Światowy Dzień Ziemi, jest obchodzony w 192 krajach 22 kwietnia przez ponad miliard ludzi. Jest to święto jednoczące obywateli bez względu na kolor skóry, religię, polityczne przekonania, uczące troski o dobro wspólne, jakim jest środowisko naturalne, przyroda i jak ludzie mają się wobec Ziemi zachowywać, by mogła służyć następnym pokoleniom.
Głównym celem obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było rozwijanie wśród uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska teraz i w przyszłości, poczucia troski o czystość najbliższego otoczenia.
Po krótkim przypomnieniu historii obchodów Dnia Ziemi na świecie oraz obecnym stanie i zagrożeniach naszej planety, uczniowie wysłuchali bajki ekologicznej pt. "Królewna Śmieszka i ekoludki" w wykonaniu koleżanek i kolegów z klas: IV, V.
Uczniowie klasy VI przygotowali krzyżówki, których rozwiązaniem było hasło: "Dzień Ziemi" i ułożyli rymowanki o ochronie przyrody.
Kolejnym etapem obchodów tego święta będzie sprzątanie wioski przez wszystkich uczniów naszej szkoły, które odbędzie się w innym terminie ze względu na niesprzyjającą pogodę.
Mamy nadzieję, że uroczyste przeżywanie takiego dnia zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych uczniów.

A oto kilka zdjęć.