Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


"Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo chciało chcieć." Janusz Korczak.

Do naszego przedszkola uczęszcza 24 dzieci. Wszystkie działania skierowane są na wychowanie zdrowego, aktywnego, wrażliwego, odpornego psychicznie i fizycznie dziecka przy współudziale rodziców. Rozwijamy osobowość dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności jaką jest zabawa. Staramy się stwarzać sytuację uczące dzieci samodzielności i odpowiedzialności (oczywiście na poziomie wieku dziecka). Nasze przedszkole to miejsce przyjazne każdemu dziecku. Miejsce gdzie każde dziecko może liczyć na troskliwą w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.Dzień Babci i Dziadka

Kocham mocno Babcię, Dziadka, to nie żarty moi mili. Dzisiaj im życzenia składam, by sto latek jeszcze żyli.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen radości i wzruszeń.
Z tej okazji dzieci z przedszkola ze Szkoły Podstawowej w Gródku zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego przygotowały dla nich program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz wręczyły drobne upominki. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Niejednej babci i dziadkowi łza kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

A oto kilka zdjęć.
Witaj Święty Mikołaju.

We czwartek 06.12. zawitał do przedszkola i kl.0 długo wyczekiwany gość Św. Mikołaj. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.
Nasi podopieczni bardzo starają się… "być grzecznym" i doskonale wiedzą że Mikołaj… "cały czas na nich patrzy". Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku "ho, ho, ho!" i odgłosów dzwonków św. Mikołaja.
Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj! Dzieci przywitały gościa piosenkami i wierszami. Następnie uradowane odbierały mikołajowe podarki. Na zakończenie był wspólny śpiew i taniec. Teraz znowu będziemy czekali cały rok.

A oto kilka zdjęć.
Andrzejki.

W naszej szkole dn. 28.11.2018 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa integrująca społeczność uczniowską, z klas I-III oraz dzieci z Przedszkola i kl.0. Zabawę uświetnił animator,który prowadził zabawę. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, w klasach losowali wróżby. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.
Krótki filmik można oglądnąć na You Tube pod adresem: https://youtu.be/91GLH9-FHNY -

„Andrzejki”
Śpiewanie hymnu 09.11.2018 r. o godzinie 11.11.

W Przedszkolu nie zapomniano o pięknym jubileuszu odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W atrakcyjnej i przystępnej formie, poprzez śpiewy i zabawę, dzieci poznawały dzieje Polski i Polaków, nasze symbole i pieśni narodowe. Jednym z elementów świętowania było wspólne odśpiewanie przez przedszkolaki i kl.0 Hymnu.

Fotorelacja.

Hymn Polski wykonany przez naszych przedszkolaków można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/XsHV69QDO98 -

"Hymn Polski w wykonaniu przedszkolaków"
"Dzień kanapkowy" w Przedszkolu i Kl. 0

W październiku. Przedszkolaki i dzieci z Kl. 0 wykonywały samodzielnie kanapki. Każde dziecko przyniosło coś ulubionego co mogliśmy wykorzystać do naszych kanapek. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały chleb masłem i przy tej czynności ćwiczyły sprawność manualną, jak również ćwiczyły swoją inwencję twórczą, kiedy nakładały ulubione produkty na kanapki, dzięki czemu powstawały ciekawe kompozycje. Staramy się co roku, aby kanapki były ozdobione przede wszystkim warzywami, czasami nam się to udaje.

A oto kilka zdjęć.
Zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczne często występują na zajęciach w przedszkolu, zajęcia te oprócz swoich podstawowych celów, uczą respektowania ustalonych zasad, wzmacniają więź z grupą uaktywniają dzieci nieśmiałe, zalęknione, zahamowane, które poprzez zespołowy śpiew nawiązują kontakt z rówieśnikami.

A oto kilka zdjęć.
Rok szkolny 2018/2019

Wycieczka do Stróż

Przedszkolaki 05.06 wyjechały na wycieczkę do centrum Hipoterapii w Stróżach gdzie jeździły konno, miały zajęcia z dogoterapii, zajęcia z papieroplastyki , malowanie twarzy oraz zabawy na tamtejszym placu zabaw .

A oto kilka zdjęć.

Jak zabawa to zabawa.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.
Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji Sali oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego.
W dniu 07.02.18 r w Przedszkolu odbył się bal Karnawałowy. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Grupę Animacyjną ,która zachęcała wszystkich do tańca oraz udziału w konkursach. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, skokach w workach, plastycznych oraz tanecznych. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych. Dzieci przebrane w te postaci mogły się zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

A oto kilka zdjęć
Święty Mikołaj w przedszkolu.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich - dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

A oto kilka zdjęć
"Bo Andrzejki są właśnie po to byśmy wróżyli sobie z ochotą"

30.11.2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa . W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna. Nasze " Andrzejki" były pełne radości , swobody i zabawy . Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Zajęcia muzyczne
Przedszkolaki na spacerze.
Zabawy na placu zabaw.
Zasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Grybów w roku szkolnym 2017/2018


Zobacz więcej .........