Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


"Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, by samo chciało chcieć." Janusz Korczak.

Do naszego przedszkola uczęszcza 24 dzieci. Wszystkie działania skierowane są na wychowanie zdrowego, aktywnego, wrażliwego, odpornego psychicznie i fizycznie dziecka przy współudziale rodziców. Rozwijamy osobowość dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności jaką jest zabawa. Staramy się stwarzać sytuację uczące dzieci samodzielności i odpowiedzialności (oczywiście na poziomie wieku dziecka). Nasze przedszkole to miejsce przyjazne każdemu dziecku. Miejsce gdzie każde dziecko może liczyć na troskliwą w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.Wycieczka do Stróż

Przedszkolaki 05.06 wyjechały na wycieczkę do centrum Hipoterapii w Stróżach gdzie jeździły konno, miały zajęcia z dogoterapii, zajęcia z papieroplastyki , malowanie twarzy oraz zabawy na tamtejszym placu zabaw .

A oto kilka zdjęć

Jak zabawa to zabawa.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.
Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji Sali oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego.
W dniu 07.02.18 r w Przedszkolu odbył się bal Karnawałowy. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Grupę Animacyjną ,która zachęcała wszystkich do tańca oraz udziału w konkursach. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, skokach w workach, plastycznych oraz tanecznych. Podczas odpoczynku przedszkolaki słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych. Dzieci przebrane w te postaci mogły się zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

A oto kilka zdjęć
Święty Mikołaj w przedszkolu.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich - dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami.

A oto kilka zdjęć
"Bo Andrzejki są właśnie po to byśmy wróżyli sobie z ochotą"

30.11.2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa . W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna. Nasze " Andrzejki" były pełne radości , swobody i zabawy . Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Zajęcia muzyczne
Przedszkolaki na spacerze.
Zabawy na placu zabaw.
Zasady rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Grybów w roku szkolnym 2017/2018


Zobacz więcej .........