Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


"Wiedzę w lot chwytaj - po prostu książki czytaj."

Dnia 23 listopada 2016 r. w ramach integracji międzyszkolnej naszą szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Polnej.
Głównym celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książkę inną niż obowiązkowa lektura.
Uczniowie wszystkich klas: z Polnej i Gródka zaprezentowali przygotowane wcześniej plakaty nawiązujące do treści książki, którą polecali innym do przeczytania. Następnie nasi uczniowie z klas IV-V wykonali przedstawienie ekologiczne na podstawie przeczytanej książki pt. "Draka Ekonieboraka". Po występie odbył się konkurs, w którym wziął udział przedstawiciel z każdej klasy. Pytania konkursowe dotyczyły bohatera przedstawienia - Ekonieboraka i ekologii.
Później uczniowie udali się do swoich klas, do których zaprosili rówieśników z Polnej. Podczas zabaw i gier wzajemnie się poznawali. Na koniec wychowawca przeczytał uczniom fragment książki, czytanej w naszej szkole przez nauczycieli każdego dnia na pierwszej lekcji przez 10 minut.
Spotkanie to nie tylko zachęciło uczniów do czytania książek, ale było także świetną okazją do poznania się, zawarcia nowych znajomości, a może nawet przyjaźni.

A oto kilka zdjęć.

Więcej zdjęć można oglądnąć w prezentacji Zobacz tutaj