Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

 • Gródek 38
 • 33-331 Stróże
 • tel. 018 4474211

Ważne strony


Uczniowie naszej szkoły na "Zielonej Szkole".

W dniach od 12.05 2019r. do 19.05.2019r niektórzy uczniowie z wszystkich klas od I do VIII, naszej szkoły pod opieką wychowawców Anny Siedlarz, Małgorzaty Fydy - Wiśniowskiej, Marty Rzemińskiej i pani sekretarz szkoły Ewy Wojtarowicz przebywali na kolejnej "Zielonej Szkole" w DWDZ Międzyzdrojach - Wisełka.
Program pobytu oparty był o edukację: regionalną, ekologiczną, prozdrowotną oraz wychowanie patriotyczne i obywatelskie. Te wszystkie treści umożliwiły uczniom poznanie w bezpośredni sposób rzeczywistości kulturowej, przyrodniczej, gospodarczej i społecznej z uwzględnieniem problemów ekologicznych i zdrowotnych nadmorskiego regionu. Pobyt w DWDZ w Wisełce stworzył uczniom możliwość tworzenia więzi grupowej, poznania zasad współżycia, współdziałania i współodpowiedzialności członków grupy wychowawczej. Uczniowie kształtowali nawyki zdrowego stylu życia oraz aktywnych form wypoczynku.
Sześć dni pobytu nad morzem pozwoliło nie tylko na beztroską zabawę na plaży, spacery po cudownych szlakach Wolińskiego Parku Narodowego, w tym do latarni "Kikut", ale również pozwoliły na odwiedzenie kilku pobliskich miejscowości i zwiedzeniu tam wielu ciekawych miejsc. I tak uczniowie uczestniczyli w:
 • wycieczce do Kamienia Pomorskiego, gdzie zwiedzili Muzeum Kamieni, Po drodze odwiedzili Trzęsacz, aby zobaczyć ruiny kościoła na klifie, a następnie odwiedzili Muzeum Multimedialne na Klifie, gdzie za pomocą nowoczesnych technologii poznali historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także, jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem. W drodze powrotnej w Dziwnowie, w Parku Miniatur zapoznali się z historią istniejących latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz replikami lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Niezapomnianą atrakcją była przejażdżka po ponad 300m trasie repliką prawdziwego parowozu Px48. Z komina wydobywał się dym, a z wnętrza słychać było dźwięki prawdziwej maszyny parowej.
 • wycieczce do Międzyzdrojów, a stamtąd kolejką do Lubina, Wapnicy nad Jeziorko Turkusowe i Zalesie, gdzie znajduje się Bunkier V-3, odwiedzili Muzeum Przyrodnicze i Zagrodę Zubrów Wolińskiego Parku Narodowego, a także spacerowali Aleją Gwiazd oraz po Molo.
 • wycieczce do Grodna, gdzie w warsztatach "Zupełnie inna lekcja przyrody" badali roślinność klifową.
 • wycieczce do Świnoujścia, podczas której odwiedzili Fort Gerharda, Muzeum Rybołówstwa oraz oglądali promy zacumowane w przystani promowej.
 • Jako organizatorzy, bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu tego wyjazdu oraz Panu Wójtowi gminy Grybów Jackowi Migaczowi za spore dofinansowanie.
  Pobyt na "Zielonej Szkole" po raz kolejny uznajemy za bardzo udany!
  Krótki filmik z tej akademii można oglądnąć na You Tube
  I dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/09AFE1dkJ2Y -

  "NOCKA I PORANEK W AUTOBUSIE"

  I dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/y9hnkwOzr4k -

  "I DZIEŃ"

  II dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/EhgU8ALijGY -

  "II DZIEŃ"

  III dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/3MyUjBC_M6A -

  "III DZIEŃ"

  IV dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/ki18rw1DHj0 -

  "IV DZIEŃ"

  V dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/vpRYtTrIskY -

  "V DZIEŃ"

  VI dzień można oglądnąć na You Tube pod adresem:https://youtu.be/jS4sC4peJKY -

  "VI DZIEŃ"


  A oto kilka zdjęć.