Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony

Program edukacyjny - "SZKLANKA MLEKA".

Program "SZKLANKA MLEKA"skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Codzienne picie mleka przez dzieci to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Wieloletnie badania naukowe prowadzone na świecie potwierdzają, że mleko i jego przetwory należą do najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczej. Mleko jest najlepiej przyswajalnym źródłem wapnia, zawiera wysokowartościowe białka, łatwo przyswajalne tłuszcze, witaminy: A, B2, D, E i K oraz ważne związki mineralne. Promowanie zdrowego nawyku codziennego spożywania mleka przez dzieci powinno być traktowane priorytetowo. Zaleca się codzienne spożywanie co najmniej 2 pełnych szklanek mleka oraz 1-2 plasterków sera. W Polsce za sprawą ustawy przyjętej przez Senat RP dzieci uczęszczające do szkół podstawowych od września 2007 roku mogą bezpłatnie pić w szkołach białe mleko.
Celem programu jest:promocja zdrowego odżywiania, zachęcanie dzieci i młodzieży do spożywania mleka i przetworów mlecznych, kształtowanie trwałych nawyków konsumpcyjnych spożywania mleka i jego przetworów.
W ramach programu uczniowie spożywają mleko (pasteryzowane) o najwyższej jakości, dostarczane w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko w szkole zapewnia dzieciom zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.