Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony

"IX Rajd Gwiaździsty w Braciejowej."

Dnia 16 czerwca br roku uczniowie klasy VI wzięli po raz pierwszy udział w IX Rajdzie Gwiaździstym w Braciejowej gmina Dębica.
Idea Rajdu związana jest z wydarzeniami akcji Burza (1944 rok), walkami żołnierzy Armii Krajowej z okupantem, które toczyły się w okolicach Braciejowej, a szczególnie w lesie na polanie Kałużówka.
W tym roku przypada 70 rocznica akcji Burza. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się pod Leśniczówką Berdech, gdzie uczestniczyli w polowej Mszy świętej. Następnie ruszyli trasą rajdu w stronę polany Kałużówka.
Dla uczestników organizatorzy, jak co roku, na trasie rajdu przygotowali stanowiska z zadaniami do wykonania. Kolejne zadania, przypominały te, które wykonywali żołnierze Armii Krajowej w czasie II wojny światowej. Były to: rozpoznanie (zwiad terenowy, droga na czatę oraz lokalizacja zrzutu), na linii ognia (sztafeta z ładunkiem amunicji), w boju (uwaga snajper, przejęcie przez pole, uwaga snajper) i strzelanie.
Kiedy wszyscy wykonali zadania i dotarli na miejsce mogli posilić się wojskową grochówką oraz herbatą. Przy ognisku odśpiewano piosenki, które wcześniej przygotowały grupy.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do uczestnictwa w Rajdzie i gratulujemy profesjonalnego przygotowania.

A oto kilka zdjęć.