Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony


Prawdziwy uniwersytet tworzy biblioteka.

Do biblioteki szkolnej zapisani są wszyscy uczniowie naszej szkoły. Największym zainteresowaniem cieszy się biblioteka wśród uczniów klas młodszych.Biblioteka jest inicjatorem następujących działań:
Noc w bibliotece była miłym przeżyciem dla każdego z uczestników. Wspólnie z paniami bibliotekarkami czytaliśmy fragmenty książek , rozwiązywaliśmy quizy i krzyżówki , a na koniec zrobiliśmy "Walentynki" . Każdy z uczestników wybrał sobie też książkę, którą zaczął czytać w bibliotece, a następnie wypożyczył i dokończył w domu.

A oto kilka zdjęć
"Mikołajki w bibliotece".

A oto kilka zdjęć
"Katarzynki w bibliotece". W dniu 24 listopada gościliśmy w bibliotece wiejskiej gdzie zorganizowany został wieczór wróżb i czytania. Zwyczaj obchodów Katarzynek i Andrzejek pochodzi z dawnych czasów, więc tym razem czytaliśmy książki, historyczne Zuzanny Orlińskiej "Detektywi a klasztornego wzgórza", oraz "Z Bożej łaski Jadwiga Król". Aby zainteresować wszystkich księgozbiorem biblioteki uczestnicy wybrali także książki, które ich zdaniem warto przeczytać. Najstarszymi uczestnikami wieczoru były gimnazjalistki, a najmłodszym uczestnikiem uczeń klasy 0.

A oto kilka zdjęć
"Wieczór z książką". 17 listopada został zorganizowany w bibliotece wspólnie z panią bibliotekarką z biblioteki wiejskiej. Czytaliśmy fragmenty zakupionych części "Magicznego drzewa". Uczniowie rozwiązywali quizy i krzyżówki, a na koniec obejrzeliśmy film Magiczne Drzewo - części "Drewniany pies", oraz "Kostka".

A oto kilka zdjęć
Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji została zorganizowana w bibliotece wystawa książek o misiach, oraz gazetka o najsławniejszych misiach. Do biblioteki zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych, wraz z ukochanymi pluszowymi misiami. Dzieci poznały historię związaną z powstaniem tego dnia, a także wysłuchały fragmentów książki Czesława Janczarskiego "Miś Uszatek", przeczytanego przez bibliotekarza. Czytaliśmy też nowo zakupione książeczki o misiach -" Pamiętnik Czarnego Noska" oraz "Dziadek i niedźwiadek". ". Największego misia przyniosła uczennica klasy V, a najmniejszego uczennica klasy III. Dzień Pluszowego Misia był okazją do świetnej zabawy.

A oto kilka zdjęć
W dniu 27 października odbyły się zajęcia plastyczne dla chętnych uczniów. Uczniowie robili zakładki do książek. Najciekawsze zakładki zostały nagrodzone.

A oto kilka zdjęć
W dniu 26 października w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. Uczniowie klasy VI przygotowali krótkie przedstawienie, oraz pomogli młodszym kolegom dokonać pierwszego samodzielnego wyboru książeczki do czytania.

A oto kilka zdjęć
Dzięki wsparciu Rady Rodziców w naszej szkole powstał "kącik czytania", który cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Jeszcze raz dziękujemy naszym rodzicom.

A oto kilka zdjęć
24 października z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych można było w bibliotece obejrzeć wystawę nowości książkowych, które zostały zakupione dzięki udziałowi nasze szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

A oto kilka zdjęć
29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zarówno klasy młodsze jak i starsze zebrały się razem na wspólnym głośnym czytaniu. Głównym celem było zwrócenie wszystkim uwagi, jak ważne jest czytanie, a szczególnie głośne, a także zaprezentowanie nowych książek i lektur zakupionych do biblioteki w ostatnim czasie.

A oto kilka zdjęć
Rok szkolny 2017/2018

Jak nie czytam jak czytam! W dniu 1czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania książek. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole", a organizatorem w naszej miejscowości była biblioteka szkolna wspólnie z biblioteką wiejską. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i inicjowanie mody na czytanie. W roku 2016 do akcji włączyło się 432 608 uczniów w całej Polsce. Mamy nadzieję, że w tym roku pobijemy ten rekord.

A oto kilka zdjęć
W dniu 17 Marca świętowaliśmy w bibliotece Dzień Św. Patryka, a na przerwach czytaliśmy baśnie Irlandzkie.

A oto kilka zdjęć
W dniu 10 marca odbył się w bibliotece Konkurs Ładnego Czytania. Zwycięzcami konkursu w kategorii klasy 1-3 są Magdalena Krok z klasy I i Amelia Migacz z klasy II. 4-6 pierwsze miejsce zajęła Natalia Igielska kl. IV, Miejsce drugie Agata Matusik kl.IV, oraz miejsce trzecie Karol Gołyźniak kl.V.

A oto kilka zdjęć
Czytające przerwy.

A oto kilka zdjęć
Z okazji Dnia Kobiet w naszej bibliotece przygotowana została wystawa książek których bohaterkami są kobiety lub dziewczyny, oraz książek które napisane zostały przez kobiety. Podczas czytającej przerwy czytaliśmy książkę Lauren Brook pt. "Co ma być to będzie".

A oto kilka zdjęć
KALENDARIUM BIBLIOTEKI - LUTY


Zobacz więcej .........Randka w ciemno z książką - wśród randkowiczów znaleźli się uczniowie klas młodszych i starszych. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie. Zabawa pomogła poszerzyć czytelnicze horyzonty uczniów, W wielu wypadkach uczniowie wybrali książki po które normalnie nie sięgnęliby, aby je przeczytać.

A oto kilka zdjęćW dniu 6 grudnia 2016 grupa chętnych uczniów z klasy I, II, III, IV, oraz V wybrała się na wycieczkę do Nowego Sącza, aby obejrzeć spektakl teatralny pt "Wielki Czarodziej OZ" reżyserowany przez panią Małgorzatę Stobierską, a wykonany przez Grupę Teatralną "Cudoki-Szuroki, która działa pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Spektakl, po raz kolejny potwierdził niemały już kunszt najmłodszych adeptów nowosądeckiego teatru (ponad 20 osób na scenie). Oglądając z zapartym tchem tę pełną teatralnej magii opowieść, zarówno uczniowie młodsi jak i starsi, zachwycili się kostiumami, scenografią, muzyką oraz grą aktorską.
Po spektaklu obejrzeliśmy przygotowane już do świąt dekoracje, a następnie odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną dla dzieci i młodzieży. Tak bardzo spodobała się nam czytelnia, że chcieliśmy zostać w bibliotece dłużej.

A oto kilka zdjęć
W dniu 1 Grudnia w Domu Ludowym uczniowie klasy V przedstawili krótką inscenizację pt. "Grudniowy Gość". Miała ona na celu przedstawienie uczniom klas młodszych historii Mikołaja mieszkającego w Laponii, oraz i Świętego Mikołaja, a także różnic i podobieństw między nimi.
W bibliotece zorganizowane zostały również warsztaty czytelnicze i plastyczne.

A oto kilka zdjęć