Menu:

Adres

Szkoła Podstawowa w Gródku

  • Gródek 38
  • 33-331 Stróże
  • tel. 018 4474211

Ważne strony

Program "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka".

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Celem "Bezpieczników TAURONA" jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.
W związku z powyższym, 14 kwietnia 2016r., do naszej szkoły zawitała pracownica TAURON Polska Energia, która dzięki prezentacji multimedialnej oraz filmom instruktarzowym przypomniała uczniom przedszkola, klasy 0 i klasom I - VI zasady bezpiecznego korzystania z domowych urządzeń zasilanych prądem oraz przestrzegła przed zabawą w niedozwolonych miejscach.
Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali gadżety w postaci edukacyjnych książeczek oraz breloczki. Mieli również możliwość udziału w konkursie, dzięki któremu zwycięzcy otrzymali pendrivy w kształcie maskotki "Tauronka".
Szkoła jako pierwsza z naszej gminy wzięła udział w "Bezpiecznikach Taurona" oraz została oznaczona na mapie szkół uczestniczących w programie. Zachęcamy innych do zgłoszeń. Jesteśmy dumni, że udało nam się nauczyć i dowiedzieć wielu ciekawych oraz pożytecznych rzeczy związanych z prądem.

A oto kilka zdjęć.